O nás

Kdo jsme?

Milujeme přírodu, přírodní materiály a zároveň ženskost. Chceme vám pomoci v módě opět trochu zpomalit. Minimalisticky, udržitelně, žensky.

TAUPE je název pro příjemnou šedou barvu s nádechem hnědé. V tomto duchu se nese také barevná paleta našich výrobků. Volíme vždy neutrální barvy od klasické bílé, přes krémovou, béžovou, hnědou, šedou, až po nestárnoucí černou nebo tmavě modrou. Tyto barvy považujeme za nadčasové a věříme, že mají potenciál ve vašem šatníku vydržet dlouhé roky.

 

Vše je jen o přístupu

Ceny fast fashion módy jsou nyní tak nízké, že nejsme vůbec omezeni a většinou nakupujeme jak zběsilí. Výsledkem je přeplněný šatník, do kterého když se podíváte, tak stejně pronesete větu: “Nemám co na sebe“ . To protože ty nadčasové kvalitnější kousky se naprosto ztratí v záplavě ostatních “hadrů”. Navíc to, že je cenovka tak nízká většinou znamená, že tu opravdovou cenu za nás již zaplatil někdo jiný, většinou daleko od nás, nejspíš v Číně nebo Jihovýchodní Asii.

Značku jsem zakládala po večerech a o víkendech jako svůj koníček. Když chcete pomoci něco změnit, vždy je nejlepší začít u sebe. Po všech zjištěních o fungování módního průmyslu jsem si uvědomila, že musím své nákupy zredukovat a nastavit si k módě zcela nový, udržitelnější a zodpovědnější přístup.

Je to cesta, nikdy nebude můj ani váš šatník perfektně udržitelný a funkční. Malými krůčky ale můžeme dosáhnout toho, že budeme šatník každé ráno otevírat s radostí a také toho, že se ve svém oblečení budeme cítit skvěle. Čas, který bychom dříve trávili zdlouhavým vybíráním toho, co si vzít na sebe, raději věnujeme svým blízkým nebo sami sobě.

Ať vám TAUPE kousky dělají radost!

Kristýna

česká výroba

vše ušito českými švadlenami

Přírodní materiály

s certifikacemi - bambus, merino vlna, organická bavlna, len

udržitelný přístup

s ohledem na životní prostředí

Nechybí vám náhodou?

Přemýšlíte nad svým šatníkem holistně ve smyslu CAPSULE WARDROBE? Nechybí vám v něm náhodou některý z níže uvedených kousků?

Kvalitní neutrální
triko

Teplákovka nejen pro Home Office

Teplé a zároveň prodyšné tričko, co se hodí pod sako i na trek