Inspirace

Inspirujte se našimi moodboardy

Moodboardy jsou "nástěnky" plné inspirace. Kombinace různých fotografií, nápisů, materiálů nám pomůže tjistit, co se nám líbí a kterým směrem bychom se chtěli ubírat.

Chceme vás motivovat co nejvíce využít oblečení, které již máte. Divili byste se, kolik různých kombinací je možné s pár kousky vykouzlit!​

Hot cocoa

Také máte s příchodem podzimu spojené pití čajíků nebo horké čokolády v pohodlí domova, zachumlaní do teploučkého plédu? Tentokrát jsme si pro vás připravili moodboard v odstínech horké čokolády se šlehačkou. Hedvábné sukně pro vás stále ladíme, už nyní ale najdete na e-shopu ty nejpříjemnější bambusové roláky – ideální spodní vrstva pod všechny svetry a kabáty.

Wonderful time

Je tu ten nejkouzelnější čas v roce. Všude plno světýlek, vůně cukroví a setkávání se s rodinou a přáteli. Vytvořili jsme pro vás dvě speciální vánoční edice našich bambusových produktů, které můžete zakoupit v rámci vánočních balíčků. Pokud se potřebujete zahřát při večerní procházce, merino trička rozhodně poslouží skvěle.

Cold outside

Mrazíků přibývá a během listopadu je ideální zabalit se do vlny, jak to nejvíce jde (vlna je prodyšná a zároveň hřeje). Dokonalé combo je vzít si naše merino tričko, na něj kašmírový svetr a vše doplnit kabátem  s vysokým podílem vlny. Pak vám zima rozhodně nebude. Na doma rozhodně vyzkoušejte naši teplákovku, která je pohodlná a zároveň úplně nezakryje ženské tvary.

Wool it!

S říjnem se většinou objevují  i první mrazíky, tak je potřeba přidat vrstvy a na řadu přichází vlna. Rozhodně doporučujeme sledovat podíl vlny ve složení vašich svetrů a kabátů. Aby vás pořádně zahřály, doporučujeme pořizovat výrobky s podílem vlny 70 – 75 % a více. Ideální je, když má použitá vlna RWS certifikaci, která zaručuje důstojné podmínky pro ovce, v případě merino vlny si dávejte pozor, aby materiál byl “mulesing free”.

Pumpkin spiced

Přichází období, kdy vídáme dýně na každém kroku – před domy, v obchodech, doma v podobě dýňové polévky, která v tuto dobu chutná tak nějak lépe. V ideálním případě je vše zalité podzimním sluníčkem a my ze šatníku vytahujeme trenčkoty a další kousky v hnědých a béžových tónech.

Soft sunset

Vybavujete si srpnové podvečery, kdy si najdete chvilku sledování západu Slunce, které lehce mizí za mrakami a už vás nepálí do očí? To je přesně ten pocit, který během srpnových večerů máme my. Barevná paleta našich produktů nám tyto okamžiky připomíná.

Linen love

Len je prostě láska. Na tom se snad většina z nás shodne. Věděli jste, že ještě před revolucí v roce 89 byl u nás v ČR velmi populární? Zeptejte se mamky, jestli náhodou nevyloví ve skříni poklad – šaty ze 100 % lnu. Spousta mladých v té době má také bohaté zkušenosti z těžkých brigád v továrnách na zpracovávání lnu. 

V průběhu 90. let se od tohoto materiálu upouštělo zejména kvůli jeho mačkavým vlastnostem (které mu podle nás dodávají to pravé kouzlo) a také ceně materiálu. Aktuálně nadšení z polyesterových vláken, která byla v devadesátkách hitem, postupně opadá. Věděli jste, že při každém praní oblečení se z polyesteru uvolňuje do vody velké množství mikroplastů? 

Zpátky ke lnu – různé druhy se liší tvrostí, gramáží a barvami. Za nás pořád vede přírodní nebarvený len. Na naše šaty používáme právě ten přírodní, navíc se jedná o látku vyrobenou v Čechách. Aktuálně i u nás najdete 2 střihy lněných šatů. Příští rok se můžete těšit na rozšíření lněné sekce.

Denim boss

Klasické džíny se v různých podobách objevují snad v každém šatníku. Zkuste však s denimem experimentovat a vyzkoušet různé délky nohavic, výšky pasu a střihy. Aktuálně zažívají svůj vrchol velmi široké zvonové střihy. Už jste měli příležitost je vyzkoušet? Nebo už jeden či dva páry máte?

Classy comfy

Pohodlně a zároveň stylově. Pohodlí nemusí znamenat pouze vytahanou teplákovku. Jako v bavlnce se můžete cítit v pohodlných šatech nebo látkových kalhotech. Pokud vás už nebaví trápit svoje chodidla v lodičkách vyzkoušejte spičaté kvalitní baleríny.